Poskytované služby

     Mohu nabídnout kombinaci dvou odborností – praktický lékař pro děti a dorost a chirurg.

     V oboru praktické lékařství pro děti a dorost zajišťujeme léčebnou a preventivní péči pro děti od narození do 19 let, kompletní očkování - jednak povinné dle očkovacího kalendáře a dále nepovinné na žádost klienta a zároveň některé kosmetické výkony.

     Termíny poraden a preventivních prohlídek jsou následující – první návštěva po propuštění z porodnice, následují další ve 2 a v 6 týdnech, ve 3, 4, 6, 8, 10, 12 a 18 měsících. Dále navazují preventivní prohlídky ve 3, v 5, 7, 9, 11, 13, 15 a 17 letech a výstupní v 19 letech.  Obsahem preventivních prohlídek je komplexní vyšetření dítěte, hodnotí se výška, hmotnost, krevní tlak, vyšetří se orientačně zrak a moč. U menších dětí se kromě klinického vyšetření ještě hodnotí celková úroveň psychomotorického vývoje. Na daný termín poradny nebo preventivní prohlídky budete vždy pozváni, případně se můžete objednat sami ve výše uvedených věkových intervalech.

     Povinné očkování zahrnuje aplikaci šestivakcíny pod názvem Hexacima (očkování jednou injekcí do stehna proti záškrtu, tetanu, černému kašli, infekcím vyvolaným hemofilovem typu b, proti obrně a žloutence typu B). Očkujeme ve schématu 2+1 = první dávka v 9. týdnu věku, druhá za 2 měsíce a třetí za 6 měsíců od druhé dávky (většinou aplikujeme v roce věku). Ve stejných termínech se nově mohou rodiče rozhodnout pro očkování proti infekcím vyvolaných pneumokokem – vakcína Synflorix ev. Prevenar. Dříve bylo nutno tyto vakcíny zakoupit, nyní jsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Dále se očkuje kombinovanou vakcínou proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím do předloktí vakcínou Priorix. Jedná se o dvě dávky. První se aplikuje ve 13. měsíci a následné přeočkování druhou dávkou je v 5 letech. 

     V 5 letech se přeočkováva vakcínou Adacel (záškrt, tetanus, černý kašel) a v 11 letech se aplikuje vakcína Boostrix – Polio (záškrt, tetanus, černý kašel a obrna). V obou případech očkujeme do ramene. 

Ve 13 letech je možno dívky i chlapce očkovat proti infekci, lidským papilomavirem (HPV). U děvčat se jedná o ochranu proti rakovině děložního čípku a u chlapců proti rakovině hrtanu a konečníku. Používá se vakcína Cervarix ve 2 dávkách s odstupem 6 měsíců. Toto očkování je nepovinné, hradí ho pojišťovna, pokud se aspoň 1. dávka podá ve 13 letech věku. Doporučuji jistě děvčatům i chlapcům !!!

     Z nepovinných  běžných očkování si mohou rodiče zvolit např. očkování proti rotavirovým infekcím (zdroj průjmových onemocnění), proti klíšťové encefalitidě, žloutence typu A, meningokovi typu B, proti planým neštovicím.

     Pokud se rozhodnete pro některý typ nepovinného očkování, zavolejte nebo se stavte a domluvíme se o podrobnostech. 

     Z kosmetických služeb zajišťujeme zavedení náušnic dětem i dospělým – buď přímo vlastních náušnic propíchnutím ušního lalůčku nebo nastřelením. V případě nastřelení si zájemce vybere v ordinaci ze vzorníku náušnic a tyto jsou potom téměř bezbolestně nastřeleny. Náušnice jsou z titanu, zůstávají pak klientovi. Dle zájmu je možné po 6 týdnech je vyměnit za vlastní.

 

     V oboru chirurgie poskytujeme služby malé chirurgické  ambulance - diagnostikujeme a ošetřujeme drobná poranění, např. podvrtnutí, zhmoždění, některé typy nekomplikovaných dětských zlomenin, provádíme šití otevřených ran, léčení povrchních typů spálenin. Dále řešíme některé lokalizované infekty – např. abscesy nebo záněty kolem nehtů. Ze zdravotní indikace odstraňujeme mateřská znaménka (vhodné donést doporučení od dermatologa), provádíme plastiky nehtového lůžka při širokém, zarůstajícím nehtu apod.

Z kosmetických služeb provádíme piercing do pupku a do rtu.

     Úzce spolupracuji s privátním chirurgickým zařízením CHS Galen v Ústí nad Orlicí, kde mám možnost operovat v celkové anestézii – jde o ambulantní chirurgické zákroky, kdy je pacient propuštěn ještě v den zákroku do domácího ošetřování. U dětí se jedná zejména o operace pupečních nebo tříselných kýl a o zákroky, které je vhodnější vzhledem k věku provádět v celkové anestézii (např. uvolnění předkožky u chlapců, odstraňování znamének apod.). Dle nálezu a po domluvě mohu zařídit vyšetření u plastického chirurga, v cévní nebo proktologické poradně.

     Kombinací obou odborností je zajištěna návaznost diagnostiky + operačního řešení + doléčení u jednoho lékaře.